Artykuł: Izolacje bitumiczne bezszwowe - alternatywa dla papy

Wykonując wszelkiego rodzaju izolację szczególną uwagę należy zwrócić by podczas aplikacji dopilnować wszelkich szczegółów. Wszelkiego rodzaju "Detale" są najbardziej narażone na przerwanie ciągłości izolacji. Najpopularniejszym materiałem używanym do wykonywania izolacji przeciw wodnych budynków podpiwniczonych jest papa termozgrzewanla. To tradycyjne rozwiązanie posiada wiele zalet, aczkolwiek nie jest wolne o wad. W celu właściwego wykonania wspomnianych wyżej detali podczas prac należy wykazać dużą dokładnością oraz skrupulatnością podczas zgrzewania papy. Nie jest tajemnicą iż najczęstszą przyczyną przerwania ciągłości izolacji jest rozszczelnienie łączeń papy (zgrzewów).

Aby uchronić się przed dylematami czy aby na pewno papa jest dobrze zgrzana a detale zostały prawidłowo wykonane można alternatywnie użyć bezszwowych powłok bitumicznych, które wbrew obiegowej opinii mogą być równie tanie jak papa . Aplikacja tego typu materiałów odbywa się za pomocą pacy lub metodą natryskową. Materiał jest masą bitumiczną którą jesteśmy w stanie wykonać szczelną bezszwową izolację dającą nam gwarancję ciągłości. Wszelkie detale są duża łatwiejsze w obrobieniu niż za pomocą papy. Miedz innymi bezspoinowe powłoki bitumiczne w swojej ofercie posiadają między innymi tacy producenci jak SIKA, Sopro, Deitermann

Zapoznaj się z izolacją tarasową poliuretanową SikaBond T8

Produkty w promocji

Odporna na uderzenia płyta Rigips PRO Habito DFRI karton gips

Zdjęcie produktu: Odporna na uderzenia płyta Rigips PRO Habito DFRI karton gips
promocja!
Doszczelnienia punktów newralgicznych obejmują:
  • styk sciany z posadzką
  • dylatacje obwodowe
  • mocowanie balustrad
  • dylatacje pośrednie
  • okna balkonowe
  • styk obróbki blacharskiej z betonem (wylewką)
  • odpływy liniowe
  • pas rynnowy
Przykładowe punkty newralgiczne:

Izolacja na cokole z obróbką blacharską

Izolacja na cokole

 

Izolacja na słupku balustrady

Izolacja na łączeniu drzwi balkonowych

Zafugowane płytki z obróbką blacharską

Zafugowane płytki na cokole

Zafugowane płytki ze słupkiem balustrady

Zafugowane  płytki na łączeniu drzwi balkonowych

Klejenie (mocowanie) obróbek blacharskich:

Obróbkę blacharską mocować za pomocą kleju Sikaflex®-11 FC+ (opakowania 300 ml, 600 ml) lub wg wskazań producenta.

Izolacja i klejenie:

SikaBond® T-8 nakładany jest w dwóch warstwach. Pierwsza stanowi warstwę wodoszczelną, druga warstwę klejącą.

Warstwę izolacji wodoszczelnej rozprowadzać równomiernie pacą gładką. Wejście na warstwę izolacji, jest możliwe po ok. 12 – 24 godzinach (zależnie od warunków atmosferycznych).  

Warstwę klejącą SikaBond® T-8 należy równomiernie rozprowadzić pacą zębatą.

Przyklejane płytki docisnąć do kleju tak, aby spodnia powierzchnia płytki pokryła się w całości klejem (klejenie pełnopodsadzeniowe). Przyklejanie płytek powinno być zakończone w czasie 45 minut (zależnie od warunków atmosferycznych).

Pozostałości świeżego, niezwiązanego kleju należy natychmiast usunąć
z płytek czystą tkaniną, a jeżeli to konieczne użyć Sika® Remover-208 (sprawdzić wpływ Sika® Remover-208 na powierzchnię płytek przed jego zastosowaniem).

Ważne:
Jeżeli czas między ułożeniem pierwszej i drugiej warstwy SikaBond® T-8 ulegnie wydłużeniu i / lub pierwsza warstwa ulegnie zabrudzeniu, musi ona zostać oczyszczona (aktywowana) preparatem Sika ® Aktivator-205.

Fugowanie:

Fugi wypełnić materiałem elastycznym Sikaflex®-11 FC+. Materiał aplikować za pomocą pistoletu (należy pamiętać o odpowiednim przycięciu końcówki). Do zagładzania użyć materiału Sika® Tooling Agent N.

W celu uniknięcia zabrudzeń płytek można zabezpieczyć je taśmą maskującą. Po wypełnieniu szczeliny wyrównać powierzchnię jednocześnie dociskając materiał (pamiętać o usunięciu taśmy). Spoinę należy chronić przed wodą przez okres 2-3 godzin.


Wyślij zapytanie o indywidualną cenę

Formularz kontaktowy