Aplikacja Fermacell Zimne i hałaśliwe podłogi mogą być problemem nie tylko w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej i biurowych, takich jak szkoły czy placówki medyczne. Problemy te rozwiązuje lekka płyta gipsowo-włóknowa Fermacell, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne jastrychy, zwłaszcza w stropach monolitycznych, lekkich stropach stalowo-drewnianych czy rusztach WEMA. Płyty komórkowe Ferma znajdują zastosowanie nie tylko w nowych budynkach, ale także przy modernizacji i rewitalizacji. W starszych budynkach ze stropami drewnianymi belkami fermasele są zazwyczaj jedynym rozwiązaniem, które pozwala na kontynuowanie prac remontowych i modernizacyjnych bez uprzedniego usunięcia normalnie ograniczonego szalunku nośnego i elementów nośnych stropu. Z Fermacell możesz:
Zapewnia jednolitą, jednolitą i trwałą powierzchnię dla wszystkich rodzajów podłóg.
Popraw izolację cieplną budynku,
Ulepszona izolacja powietrzna i akustyczna podłogi,
Poprawiona ochrona przeciwpożarowa (Fermacell jest materiałem niepalnym).
korekta wysokości,
Stwórz dodatkową dostępną przestrzeń.
Inne kursy:
Ochrona przeciwpożarowa konstrukcji stalowych, słupów i kratownic
Fermacell 2E 22-Jak jest zbudowany?
Element jastrychu Fermacell składa się z dwóch płyt gipsowo-włóknowych przesuniętych o 5 cm i sklejonych fabrycznie. Każdy panel ma wymiary 50x150 cm i ma grubość 12,5 mm (cały panel ma grubość 25 mm i ma powierzchnię 0,75 m2). Przesunięcie deski tworzy odpowiednie zachodzenie na siebie. Dzięki temu krawędzie kolejnych elementów umieszczanych na suficie można skleić w jednej kolejności. To rozwiązanie pozwala szybko dostosować suchy jastrych i zapewnić trwałe połączenie z systemem. Gwarantuje to wysoką odporność na obciążenia punktowe nawet w punktach uderzenia. Element posadzkowy fermacell może być obciążony obciążeniem od 0,8 do 1,5 kN/punkt lub około 8000 do 15 000 kN/m².
Przy zastosowaniu płyty 2E22 i użytkowaniu jej w funkcjonalnym budynku konstrukcja jastrychu wygląda następująco: Płyta gipsowo-kartonowa 2x12,5 mm. W przypadku konieczności wyrównania podłoża należy zastosować żwir kompozytowy Fermacell 40-200 mm, tekturę o strukturze plastra miodu Fermacel 30 lub 60 mm i/lub podkład wyrównujący Fermacell o maksymalnej grubości 60 mm.
Płytka do rozdmuchiwania
Autor: fermacell
Płyta gipsowo-włóknowa Fermacell, element jastrychu
Fermacell2E 22 stosowany w halach sportowych
Autor: fermacell
Przykład zastosowania suchego jastrychu – płyta Fermacell 2E22
Układanie płyt komórkowych Ferma
Optymalne metody układania i formaty desek podłogowych znacznie skracają czas produkcji podłóg. Dodatkową zaletą technologii suchej zabudowy jest również możliwość natychmiastowego przemieszczania się po podłodze i rozpoczęcia prac posadzki zaraz po stwardnieniu kleju. Jakie są powiązania między poszczególnymi elementami a cennymi walorami budynku użyteczności publicznej?
W skład systemu Fermacell wchodzą również elementy z dodatkową fabryczną izolacją akustyczną 10 mm od dźwięków uderzeniowych z miękkiej płyty pilśniowej lub twardej wełny mineralnej, a także elementy z izolacją z pianki PS o grubości 20-60 mm. Stosując je eliminujemy czynności związane z dociepleniem stropów spowodowane innymi technologiami oraz znacznie ograniczamy nakład pracy. Kruszywo wykonane z wentylowanego betonu lekkiego jest również stosowane do wykładzin podłogowych w Fermacell. Służy do kompensacji nierówności podłoża i różnic wysokości w podłożu bez ubijania lub ściskania.
Sufity z jasnych drewnianych belek często wymagają balastu, aby zredukować wnikanie hałasu mechanicznego. Tradycyjnie funkcję tę pełniła żmudna mokra wylewka cementowa ze względu na czas i charakter prac. Ich zastosowania często kolidowały z ekstremalną wytrzymałością stropu, który nie jest przystosowany do tak dużych obciążeń. Jest zoptymalizowany z systemem Fermacell. Maty kartonowe o strukturze plastra miodu (30mm) wypełnione dodatkami mineralnymi sprawiają, że maty drewniane są bezpieczne i ciężkie. Jednocześnie zastosowanie izolowanych akustycznie systemowych elementów stropowych zwiększa efekt mechanicznej izolacji akustycznej stropu z belek drewnianych nawet o 34 dB.