GOTOWE ZAPRAWY MURARSKIE DO KLINKIERU

Artykuł: GOTOWE ZAPRAWY MURARSKIE DO KLINKIERU

Zaprawy do murowania klinkieru umożliwiają murowanie elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych - ściany zewnętrzne i mieszkaniowe, kolumny, ogrodzenia lub inne elementy dekoracyjne lub konstrukcyjne. Są odporne na uderzenia, paroprzepuszczalne, do murowania i spoin, do grubych połączeń 6-40 mm Zaprawy do klinkieru zawierają tras - minerał pochodzenia wulkanicznego - co ogranicza możliwość kwitnienia na powierzchni zaprawy murarskiej. Zawierają przefiltrowany agregat - agregat kwarcowy użyty do wytworzenia zaprawy został przesiewany i spłukany tak, że cząstki żwiru są oczyszczane z zanieczyszczeń, rozpuszczalnych soli i innych minerałów, które są przyczyną wykwitów i rosy.

Nowa płytka Armstrong Sierra

Artykuł: Nowa płytka Armstrong Sierra

Biuletyn sprzedażowy 3/2017 NOWA płyta SIERRA zastępująca płytę ALPINA: Szanowni Państwo, Z przyjemnością informuję Państwa, o wprowadzeniu nowej płyty Sierra (13mm) z krawędziami w pełni pomalowanymi. To samo ulepszenie zostanie zastosowane w przypadku dotychczasowej rodziny SIERRA OP. Sierra zastąpi dotychczasową płytę Alpina, dzięki czemu uproszczona zostanie rodzina płyt laminowanych, tak by móc się skoncentrować na 3 głównych powierzchniach: Sierra, Perla and Ultima+. Sierra stanie się idealnym dopełnieniem rodziny płyt Sierra OP, dzięki czemu będziemy mogli zaproponować Państwu zachowując identyczny wygląd sufitu 2 poziomy akustyczne na 2 poziomach cenowych.

Przymierzamy się do czynności związanych malowaniem.

Artykuł: Przymierzamy się do czynności związanych malowaniem.

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest zwrócenie w jakim stanie jest podłoże, które zamierzamy pomalować. Nie jest tajemnicą, że poprawnie przygotowane podłoże to 90% sukcesu. Najpopularniejszymi materiałami są produkty akrylowe np. Kabe Budogrunt WG (aplikacja produktu wewnątrz pomieszczeń).

„NOWE GENERACJE IZOLACJI TERMICZNYCH W BUDYNKACH”

Artykuł: „NOWE GENERACJE IZOLACJI TERMICZNYCH W BUDYNKACH”

Izolacje termiczne przyszłości to materiały, które doskonale ochronią dom przed stratami ciepła, będą też ekologiczne, trwałe i przyjazne wykonawcy. Wiele materiałów do ocieplania już dziś ma te cechy. Styropian jest powszechnym materiałem izolacyjnym otrzymywanym ze spienionych granulek polistyrenu. W procesie produkcyjnym z ropy naftowej powstają kulki wypełnione powietrzem, wtłaczane są do formy i formowane w bloki. W zależności od stopnia spienienia uzyskuje się styropiany o różnej gęstości.

Jakie farby wybrać do malowania ścian?

Artykuł: Jakie farby wybrać do malowania ścian?

Zanim zabierzesz się za malowanie ścian, ustal kolejne etapy działania i wybierz farby. Wnętrza pomieszczeń maluje się przeważnie farbami wodorozcieńczalnymi akrylowymi. Można też stosować farby strukturalne służące do uzyskiwania na ścianach różnych efektów dekoracyjnych. Do pomieszczeń intensywnie eksploatowanych oraz narażonych na działanie wody (kuchnia, łazienka) najlepiej wybierać farby do ścian o dużej odporności na ścieranie.

Jak wykonać szczelny balkon lub taras na lata?

Artykuł: Jak wykonać szczelny balkon lub taras na lata?

Tarasy i balkony to elementy budowlane bardzo chętnie wykorzystywane w architekturze. Dobrze umiejscowione dodają charakteru budynkowi i mogą stanowić również ciekawy element dekoracyjny budynku. Niestety dobre wykonanie czyli zaizolowanie balkonu lub tarasu wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, staranności oraz oczywiście zastosowanie odpowiednich materiałów czyli chemii budowlanej. Z mojego wieloletniego doświadczenia i obserwacji wynika, że jedyną najlepszą hydroizolacją na balkony i tarasy jest izolacja poliuretanowa. Pisząc o izolacji poliuretanowej mam na myśli konkretny produkt a mianowicie Sika Bond T8.

Prace naprawcze na tarasie nad pomieszczeniem ogrzewanym wg technologii Sopro.

Artykuł: Prace naprawcze na tarasie nad pomieszczeniem ogrzewanym wg  technologii Sopro.

I. Przygotowanie podłoża 1. Zszycie pęknięć w posadzkach – Sopro GH 564 Materiał Sopro GH 564 jest dwuskładnikową żywicą akrylową służącą do zalewania, wypełniania i klejenia. Materiał charakteryzuje się wielostronnym zastosowaniem i bardzo wysoką wytrzymałością. Szczególnie nadaje się do wypełniania szczelin w pomieszczeniach i obszarach zewnętrznych oraz do sklejania rys. Rysy na posadzce należy oczyścić ze wszystkich luźnych elementów, względnie je poszerzyć do połowy lub na ok. 2/3 grubości jastrychu, przy pomocy szlifierki kątowej. Wymieszaną na jednolitą masę żywicę akrylową Sopro GH 564 wlać w otwarty przekrój szczeliny, do jej górnej krawędzi lub ewentualnie powtórzyć czynność wielokrotnie, aż do uzyskania całkowitego wypełnienia.

Izolacje bitumiczne bezszwowe - alternatywa dla papy

Artykuł: Izolacje bitumiczne bezszwowe - alternatywa dla papy

Wykonując wszelkiego rodzaju izolację szczególną uwagę należy zwrócić by podczas aplikacji dopilnować wszelkich szczegółów. Wszelkiego rodzaju "Detale" są najbardziej narażone na przerwanie ciągłości izolacji. Najpopularniejszym materiałem używanym do wykonywania izolacji przeciw wodnych budynków podpiwniczonych jest papa termozgrzewanla. To tradycyjne rozwiązanie posiada wiele zalet, aczkolwiek nie jest wolne o wad. W celu właściwego wykonania wspomnianych wyżej detali podczas prac należy wykazać dużą dokładnością oraz skrupulatnością podczas zgrzewania papy. Nie jest tajemnicą iż najczęstszą przyczyną przerwania ciągłości izolacji jest rozszczelnienie łączeń papy (zgrzewów).

BIULETYN TECHNICZNY Armstrong sufity podwieszane nr 02/2017/AB

Artykuł: BIULETYN TECHNICZNY Armstrong sufity podwieszane nr 02/2017/AB

Szanowni Państwo, Z ogromną przyjemnością przesyłam Państwu kolejny biuletyn techniczny. Tym razem poświęcony zagadnieniom odpowiedzialności środowiskowej i oceny produktów oraz naszym najnowszym osiągnięciom w tej dziedzinie. Mam nadzieję, że zostaną one przez Państwa docenione. Druga część biuletynu otwiera serię publikacji poświęconych akcesoriom rusztu. Z wyrazami szacunku, Anna Baczkowska Menedżer Techniczny Sprzedaży Armstrong Europa Centralna Północ & Skandynawia

Nowoczesne izolacje maty Aerożelowe lambda. Aerożel co to jest?

Artykuł: Nowoczesne izolacje maty Aerożelowe lambda. Aerożel co to jest?

Rosnące koszty wytwarzania energii konwencjonalnej oraz polityka UE zmierzająca do ograniczania zużycia energii i emisji gazów w krajach członkowskich skłaniają do poszukiwania coraz bardziej efektywnych termoizolacji, nawet mimo stosunkowo dużego kosztu ich wytwarzania. Takim materiałem izolacyjnym, który wydaje się spełniać rosnące wymagania, jest aerożel – materiał nanoporowaty, ultralekki i transparentny.